Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių dabar yra vienas dažnesnių pasirinkimų, kuomet kalba eina apie pačias mažiausias palūkanas. Skolintis iš privačių asmenų galima su labai maža palūkanų norma.

Geriausia tai, kad tokios greitos paskolos Lietuvoje yra išduodamos keliais būdais. Pagrindinis būdas gauti paskolą iš žmonių – registruotis sutelktinio finansavimo platformoje. Tokių platformų mūsų šalyje rasite ne vieną ir ne dvi. Čia gauti kreditą galima žymiai lengviau nei renkantis greitųjų kreditų bendroves. Aišku, paskolos išdavimo laikas čia yra ilgesnis, tačiau reikia atsižvelgti į kitus privalumus. Tiesa, norintiems skolintis iš žmonių, pirmiausia teks pereiti įprastą procedūrą, kuri dar vadinama kreditingumo įvertinimu.

paskolos iš žmoniųVisos paskolos iš žmonių per sutelktinio finansavimo platformas gaunamos itin palankiomis palūkanomis. Šiose platformose yra išskirtinė galimybė patiems klientams nustatyti kokias palūkanas jie mokės. Trumpai tariant, klientas pateikia kredito paraišką ir paskui nurodo kokias palūkanas jis gali mokėti. Paraiškoje nurodoma norima kredito sumą, grąžinimo laikotarpis ir norimos mokėti palūkanos. Tada ta paraiška dalyvauja vadinamame „aukcione“. Laukiama ar kas nors iš paprastų žmonių susigundys investuoti į tokią paskolą. Taip, teisingai mąstote – paskolos verslui ar fiziniams asmenims suma yra sunešama paprastų žmonių, kurie nori į paskolas investuoti ir uždirbti iš palūkanų. Tai vis geriau nei įprasti indėliai bankuose. Aišku, yra ir šiokia tokia rizika, nes vis dėlto – niekas nėra garantuotas, kad skolą asmenys grąžins laiku.

Norintiems gauti pigiausią paskolą, reikėtų suprasti, kad ne visi asmenys nori investuoti į tai, kad atneša mažai naudos. Paskolos iš žmonių dažniausiai gaunamos nustatant bent keliolikos procentų metines palūkanas, o ne minėtus kelis procentus, kuriuos siūlo sutelktinio finansavimo operatoriai. Pabrėžtina, kad tokių platformų, kur žmonės skolinasi iš žmonių, mūsų šalyje nėra daug. Norint vykdyti veiklą, platformos prieš tai turi gauti licenciją iš Lietuvos banko. Juk ir patys suprantate, kad tam reikia laiko ir nemažai lėšų.

Tad, jeigu jus domina paskolos iš žmonių, tuomet pirmiausia riekia suprasti, kad jie už dyką ar vos kelis procentus palūkanų tikrai neskolins. Jie norės uždirbti, o taip pat norės uždirbti ir pati platforma.

Tarpusavio skolinimas

tarpusavio skolinimasTarpusavio skolinimas – būdas gauti vartojimo kreditą iš paprastų žmonių. Paprasti žmonės investuoja į kitų žmonių prašomas paskolas, o už tai jie uždirba iš palūkanų gavimo. Tarpusavio skolinimo platformų yra kelios ir visos jos turi licencijas verstis tokia veikla. Tarpusavio skolinimo principas aiškinamas tuo, jog paprasti žmonės skolinasi iš kitų paprastų žmonių t.y. fizinių asmenų. Nauda yra abipusė – vieni gauna paskolas geriausiomis sąlygomis, o kiti uždirba nuo investuotos sumos. Kaip bebūtų, yra ir trečioji šalis, kuri iš to gauna naudos. Tai platformos operatorius t.y. tarpusavio skolinimo platformos operatorius platformos savininkas). Jie gauna sutartą mokestį už tarpininkavimą išduodant paskolas. Mokestį moka būtent tas, kuris ieško geriausios paskolos su užstatu. Kreditai visiems atsakingiems asmenims gali būti išduodami tokiu principu.

Pastebima, kad tarpusavio skolinimas pasirenkamas ne tik paprastų žmonių – šį skolinimosi metodą mėgsta ir juridiniai asmenys. Smulkieji verslininkai taipogi registruojasi tokiose platformose bandydami gauti paskolas įmonių vardu. Tai iš ties naudinga tiems, kurie nori užsidirbti iš savo turimų lėšų, nes vis dėlto – didžioji dalis juridinių asmenų turi gerokai patrauklesnį skolinimosi reitingą nei fiziniai asmenys. Tiems, kam aktualus tarpusavio skolinimas turi suprasti, kad šia veikla užsiimti galima gana lengvai. Įteisinti ją irgi nėra sudėtinga. Aišku, kalba eina apie pinigų skolinimą, o platformos įregistravimą Lietuvos banke.

Tarpusavio skolinimas yra procesas, kurio metu fizinis arba juridinis asmuo pateikia kredito paraišką nurodydamas kokias palūkanas ji galės mokėti. Nurodoma suma ir grąžinimo laikotarpis. Platformos operatorius prieš tai patikrina tokio asmens kreditingumą ir paksui tą paraišką pateikia viešai visiems kreditoriams (žmonėms). Paskui žmonės sprendžia kokią dalį pinigų jie nori investuoti ir ar iš viso juos domina toks pasiūlymas. Kai paraišką dėl paskolos gavimo pateikiama, suma gali būti surenkama arba greitai, arba labai lėtai.

Tarpusavio skolinimo platformose greitai paskolas galima gauti tuomet, jeigu besiskolinančios asmens kreditingumas yra įvertinant geriausiais balais ir jeigu jis sutinka mokėti kiek didesnes palūkanas. Tokiomis paskolomis susidomi daug kas, nes rizika išlieka viena mažiausių. Tad, jeigu norite gauti paskolą geriausiomis sąlygomis, būtinai pasidomėkite tarpusavio skolinimo platformomis.

Sutelktinis finansavimas

sutelktinis finansavimasSutelktinis finansavimas – itin populiarus skolinimosi metodas, kuomet siekiama gauti vartojimo kreditą su kuo mažesnėmis metinėmis palūkanomis. Tokiose platformose dalyvauja trys šalys – klientai, kreditoriai ir platformos operatorius. Klientai yra tie, kurie ateina prašyti paskolos. Kreditoriai yra paprasti žmonės, kurie investuoja asmeninius pinigus į kitų žmonių paskolą. Na, o platformos operatorius yra tiesiog pati platforma – platformos savininkai. Visos trys šalys iš skolinimo procedūros gauna naudos. Klientai gauna mažiausias palūkanas, kreditoriai – uždirba, nes klientai moka jiems palūkanas, o platformos operatorius gauna tarpininkavimo mokestį, kurį sumoka klientai.

Norintiems pasiskolinti pinigų per sutelktinio finansavimo platformas, pravartu žinoti, kad ten aklai nepasitikima bet kuo. Kiekvienas atėjęs pasiskolinti pinigų sulauks atitinkamo dėmesio. Platformos operatoriaus pareiga yra užtikrinti, kad investuotojai (kreditoriai) gautų visą reikalingą informaciją apie paskolos prašantį asmenį. Operatorius turi nustatyti kreditingumą ir tokią informaciją pateikti kreditoriams. Kai tokia informacija pateikiama, kreditoriai priima sprendimus ar skolinti pinigus ar ne. Kiekvienas kreditorius nustato kokią pinigų sumą investuos į paskolą ir atitinkamai už tai gauna proporcingas palūkanas. Pabrėžtina, kad besiskolinantys asmenys turi mokėti ne tik palūkanas, bet ir tarpininkavimo mokestį. Jo dydis neretai nustatomas procentaliai t.y. mokestis paskaičiuojamas pagal paskolos sumą – kuo daugiau skolinamasi, tuo didesnį mokestį reikia mokėti.

Sutelktinis finansavimas pasižymi tuo, kad asmenys gali gauti kreditus internetu su mažiausia metine palūkanų norma. Vargu ar kuri nors vartojimo kreditus internetu išduodanti paskolų bendrovė siūlo geresnes skolinimosi sąlygas. Tiesa, kai kurios sutelktinio finansavimo platformos gali reikalauti papildomų garantijų – užstato ar laidavimo. Viskas priklauso nuo to, kokios paskolos sumos reikia žmogui ir koks yra to žmogaus kreditingumas. Kai kurios platformos netgi nurodo, kad kai kuriais atvejais paraiška bus patvirtinama tik po susitikimo gyvai. Tai yra viena iš saugumo priemonių.

Kaip bebūtų, verta žinoti, kad sutelktinis finansavimas neturėtų būti pasirenkamas siekiant išvengti atsakomybės. Jos išvengti nepavyks, nes ir šios platformos gali imtis teisinių priemonių ir išieškoti skolas priverstiniu būdu. Šias platformas rinktis naudinga tiems, kurie nori mažiausių palūkanų.

Žmonių paskolos

žmonių paskolosŽmonių paskolos, kurias dabar galima gauti internetu, patartina rinktis visiems, norintiems lengviau grąžinti skolą. Tokios paskolos yra bene pigiausios rinkoje ir vargu ar kur nors kitur galėsite pasiskolinti pigiau. Bankai paskolas teikia su specialiomis garantijomis, kurių kartais kai kurie klientai negali užtikrinti. Štai, žmonių paskolos, kurios išduodamos per specialias platformas, didelių garantijų nereikalauja. Tiesiog pakanka būti sąžiningiems, atsakingiems ir gaunantiems pastovias pajamas, iš kurių būtų mokamos vienodos mėnesio įmokos. Kiekvienas asmuo tokiose platformose gali pasiskolinti skirtingą sumą, o svarbiausia – kiekvienam gali būti nustatoma skirtinga palūkanų norma. Tad, jeigu jums reikia pigiausios paskolos, jos prašykite iš paprastų žmonių.

Pats skolinimosi principas iš tokių platformų mažai kuo skiriasi nuo procedūros, kuri būtina norint gauti kreditą iš greitųjų paskolų bendrovės. Pirmiausia pateikiami duomenys bei duodamas leidimas tų duomenų tvarkymui. Peržiūrima kokias pajamas gauna besiskolinantis asmuo. Pasižiūrima koks yra jo kredito reitingas bei kokia informacija rodoma kredito istorijoje. Tiesiog nustatomas kreditingumo lygis. Kuo jis yra geresnis, tuo geresnes skolinimosi sąlygas galima gauti sutelktinio finansavimo platformoje. Tose platformose ir skolina paprasti žmonės. Tiesiog, šios platformos užsiima tarpininkavimu ir tiek.

Besidomintiems skolinimosi iš žmonių sąlygomis, būtina suvokti, kad nebus taip, jog atėjus prasiskolinusiam asmeniui, visi norės jam suteikti paskolą. Taip nebūna. Viskas yra priešingai – jeigu skolintis bando asmuo, kuris praeityje nevykdė įsipareigojimų, tuomet niekas nenorės tokiam žmogui skolinti pinigų, nes bus suvokiama didžiulė rizika. Tuo labiau, tokių asmenų paraiškų viešai nepraleidžia sutelktinio finansavimo platformų operatoriai. Jie ir užtikrina, kad žmonės galėtų investuoti į kitų – atsakingų žmonių prašomus kreditus. Už tai platformos operatoriai ir gauna mokesčius nuo klientų.

Kalbant apie geriausias skolinimosi sąlygas, tai aišku, kad bankai gali pasiūlyti mažiausias palūkanas, tačiau verta atminti, kad į bankus teks vykti. Tuo labiau, kai kurie komerciniai bankai gali reikalauti griežtų garantijų, tokių kaip – laiduotojas ar turto įkeitimas. Jeigu to negalėsite pasiūlyti, tai vargu ar gausite kreditą. Žmonių paskolos neretai išduodamos nereikalaujant jokių garantijų.

Paskolos iš privačių asmenų

Paskolos iš privačių asmenų yra daug pigiau gaunamos internetu ir skolintis galite netgi penkiaženkles sumas. Paskolos grąžinimo laikotarpis siekia net kelis metus ir per juos įmokamas mokate kiekvieną mėnesį. Norintiems gauti kuo pigesnę paskolą, patartina dairytis į sutelktinio finansavimo platformas, nes jose privačių asmenų yra labai daug. Tokiose platformose privatūs asmenys investuoja savo asmeninius pinigus ir mainais už tai jie gauna besiskolinančių asmenų sumokamas palūkanas. Tie, kurie tikisi gauti paskolą ilgam laikotarpiui, turi žinoti, kad skolintis iš privačių asmenų nebus taip paprasta, kaip įsivaizduojama.

paskolos iš privačių asmenųSkolinimosi procedūros beveik visur yra panašios. Kiekvienas asmuo turi patiekti kredito paraišką, o prieš tai būtina nurodyti tikslius duomenis apie savo finansinę padėtį. Kredito teikėjai dažniausiai reikalauja, kad asmuo būtų dirbantis, nes bedarbiams paskolos neišduodamos. Norintiems pasiskolinti iš privačių asmenų galioja ta pati tvarka – reikia turėti tvarių pajamų šaltinį, iš kurio kas mėnesį būtų mokamos įmokos. Paskolos iš privačių asmenų irgi gaunamos kelių metų laikotarpiui ir įmokos mokamos kiekvieną mėnesį. Kas mėnesį mokamos iš anksto nustatytos įmokos, kurių dydis žinomas dar prieš gauna kreditą. Pati skolinimosi procedūra yra beveik tokia pati kaip imant paskolą iš greitųjų kreditų bendrovės.

Skolintis iš privačių asmenų yra labai paprasta, nes užtenka tik užsiregistruoti sutelktinio finansavimo platformoje ir paksui nurodyti norimą gauti paskolos sumą. Platformos operatorius peržiūrės jūsų duomenis ir patikrins kreditingumą. Jeigu viskas bus pagal keliamus reikalavimus, tuomet jūsų paskolos prašymas bus matoma visiems privatiems platformoje registruotiems žmonėms, kurie investuoja į paskolas. Jūsų pasiūlyme bus aiškiai nurodyta koks yra jūsų kreditingumo lygis, kokia norima suma, kokias garantijas siūlote, kokiame tikslui skolinatės ir t.t. Jeigu jūsų pasiūlymas nesudomins privačių asmenų, tuomet jis bus panaikintas ir tiek.

Visos paskolos iš privačių asmenų per tarpininkavimo platformas gaunamos kiek lėčiau. Turite suprasti, kad tokiose platformose pinigus dažniausiai skolina ne vienas žmogus. Paskolos suma yra surenkama iš kelių ar net keliolikos skolintojų. Tai užtrunka netgi kelias dienas. Žinoma, jeigu jūsų pasiūlymas bus puikus, tuomet ilgia laukti nereikės.