Smulkaus verslo savininkai visuomet ant savo pečių neša labai didžiulę atsakomybę. Ir tai neabejotinai turi tiesioginės įtakos jūsų priimamiems sprendimams. Didžiulis darbo krūvis, begalė skirtingų atsakomybių ir nuolatinė kova dėl išlikimo rinkoje kartais nulemia labai neteisingus ir klaidingus finansinius sprendimus, dėl kurių išvaistomi įmonės turimi ištekliai, užkertamas kelias sklandžiai verslo plėtrai ir nulemiamos didesnės skolos. Todėl raktas į išmintingą finansų valdymą slypi specifinių finansinių ir buhalterinių principų išmanyme.
Kartu su yourmoneygeek.com pateikiame net 10 svarbių patarimų, kurie kiekvienam smulkaus verslo savininkui turėtų padėti pagerinti įmonės finansinę padėtį ir padidinti pelną per ateinančius metus.
10 veiksmingų priemonių jūsų verslui
Jei jūs esate nuosavo verslo savininkas, nėra ko abejoti, kad jau esate numatę tam tikrų rimtų planų ateinantiems metams. Planų sudarymas visuomet yra labai svarbus kiekvienam verslui, tačiau akivaizdu, kad pats pagrindinis tikslas yra kaip įmanoma didesnio pelno gavimas. Todėl svarbu atsižvelgti į keletą naudingų įžvalgų, kurios gali padėti visą tai pasiekti.
1. Pakoreguokite savo rinkodaros strategiją
Kai kalbama apie veiksmingesnę verslo plėtrą ir didesnį pelną, visuomet didžiulis dėmesys turi būti skiriamas verslo rinkodaros strategijos sukūrimui ir jos įgyvendinimui. Kur dažniau nei jūs galėjo pagalvoti verslas pasitelkia neveiksmingus sprendimus ir labai dažnai bergždžiai eksperimentuoja, tikintis, kad bent viena iš pasirinktų priemonių bus sėkminga.
Tačiau reikia suprasti, kad rinkodaros strategija visuomet privalo būti labai gerai apgalvota ir įvertinta. Ji turi būti orientuota į verslo tikslinę auditoriją. Net jei jums šią akimirką atrodo sudėtinga suprasti, kas galėtų veikti jūsų verslo atveju geriausiai, nepamirškite, kad galite pasinaudoti tokiomis priemonėmis kaip „Google Analytics“, kurios nemokamai suteikia jums labai daug naudingos informacijos apie jūsų tikslinę auditoriją ir jos elgseną. Be to, tai yra labai svarbu ir vykdant savo PPC rinkodaros kampanijas. Taigi, jei naudositės tokiomis priemonėmis, turėsite galimybę gerokai veiksmingiau pakoreguoti savo rinkodaros strategiją.
- Pagerinkite savo klientų patirtį
Nepaisant to ar savo prekes (arba paslaugas) jūs siūlote verslo subjektams, ar fiziniams asmenims, jūs turite būti tikri, kad kliento patirtis yra kaip įmanoma geresnė.
Nors nemenka dalis verslo savininkų yra linkę manyti, kad visa tai yra tiesiogiai susiję su rinkodaros strategijos įgyvendinimu, vis dėlto klientų patirties gerinimas yra visiškai kita atskira sritis. Jei jūs norite, kad jūsų verslas augtų ir sulauktų pasisekimo, jūs turite stebėti kiekvieną savo klientų kelionės etapą, užtikrinant, kad visas šis procesas yra labai sklandus ir patogus.
Ir net jei jums neatrodo, kad verta investuoti papildomą laiką, pastangas ir lėšas į klientų patirties gerinimą, galite būti tikri, kad savo skeptišką požiūrį būtina pakeisti. Dabar gyvename moderniųjų technologijų amžiuje ir esame priversti prisitaikyti prie nuolatos augančių klientų poreikių. Todėl jei užtikrinsite, kad klientų patirtis būtų paties aukščiausio lygio, nutiesite sėkmingą savo verslo kelią.
3. Atkreipkite dėmesį į savo stiprybes
Jei jūs esate verslas, kurio 90% yra vykdoma internetinėje erdvėje, tuomet jūs savaime turite labai didžiulį pranašumą prieš tas įmones, kurios veikia tik fizinėje erdvėje. Be to, tai reiškia, kad jūs savo klientams galite suteikti suasmenintą patirtį, kas šiandien yra labai svarbus el. prekybos privalumas.
Jei klientas įžengia į fizinę parduotuvę, tuomet jis tikrai nesulauks tokio paties aptarnavimo, kokio galėtų sulaukti el. parduotuvėje. Jis taip pat jam aktualių prekių paiešką turės atlikti tradiciniais būdais (nebent tai yra lojalus ir reguliarus klientas, kuriam yra skiriamas ypatingas dėmesys).
Todėl jei jūs tik pradedate savo nuosavą verslą, tačiau jį išskirtinai imate vystyti tik virtualioje erdvėje (arba didžioji jo dalis vystoma internetu), jūs privalote skirti didelį dėmesį savo stiprybei arba pranašumui. Naudodami automatiškai duomenis renkančias programas ir pasitelkdami kitus el. komercijos sprendimus, galėsite savo klientams pasiūlyti būtent tai, ko jie ieško. Tai yra vienas iš pačių didžiausių internetinės prekybos privalumų, kuris gali padėti jums labai reikšmingai padidinti jūsų įmonės pelną.
4. Nemaišykite verslo ir asmeninių išlaidų
Būdami smulkaus verslo savininku jūs galite būti linkę savo asmeninius klausimus tiesiogiai susieti su savo verslo klausimais. Tačiau jei jūs asmenines išlaidas susiesite su verslo išlaidomis, visa tai gali tapti vienu labai dideliu chaosu. Be to, tai taip pat gali nulemti ir papildomas pinigines baudas už netinkamą buhalterijos vedimą. Jūsų įmonės banko sąskaita ir jūsų asmeninė banko sąskaita – tai du visiškai skirtingai dalykai. Jei nenorite prarasti daugybės lėšų ir susidurti su reikšmingais sunkumais, turite tai suprasti kaip įmanoma anksčiau.
Net jei asmeniniams poreikiams naudojamas įmonės lėšas įforminsite kaip paskolą, tai dar nereiškia, kad elgiatės atsakingai. Skolindamiesi iš savo įmonės taip pat galite „nudegti“. Finance43 paskolų ekspertai primena, kad pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, jei iš įmonės skolinasi jos direktorius ar akcininkas, toks sandoris turi būti patvirtintas notariškai.
5. Taupykite savo pensiniam amžiui
Nemenka dalis verslo savininkų savo senatvėje planuoja gyventi iš savo verslo generuojamų lėšų. Tačiau reiki atminti, kad situacija keičiasi, o tai reiškia, jog dabartinė jūsų verslo būklė nebūtinai atitiks tą, kuria jūsų verslas pasižymės jums sulaukus pensinio amžiaus. Jūs negalite pasikliauti savo verslu galvodami apie savo ateitį. Tai būtų pernelyg rizikinga. Todėl labai svarbu, kad vystydami savo verslą jūs taip pat lygiagrečiai pakankamą dėmesį skirtumėte ir taupymui savo pensiniam amžiui.
6. Samdykite gerą ekspertų komandą
Tikrai ne kiekvieną savo verslo klausimą jūs galite išspręsti patys. Net jei manote, kad viskas yra įmanoma, vis dėlto jūs turite suprasti, kad tam tikri darbai turi būti patikėti atitinkamos srities specialistams. Be to, vadovaudami savo įmonei jūs savaime kasdien turėsite labai daug įvairių pareigybių ir atsakomybių, už kurias būsite atsakingi ir kuriomis turėsite pasirūpinti. Todėl jei jūs apsikrausite papildomais darbais, kurie neįeina į jūsų tiesioginių pareigybių sąvoką, galiausiai galite susidurti su dideliais sunkumais.
Todėl norint, kad jūsų verslas sėkmingai vystytųsi ir jums būtų lengviau padidinti savo įmonės pelną, turite samdyti labai gerą ekspertų komandą. Ir taip, jūs nesuklydote – ekspertų samdymas kainuoja gerokai brangiau nei vidutinio lygio darbuotojų. Tačiau galite būti tikri, kad tokių darbuotojų darbo našumas yra nepalyginamai aukštesnis ir jie jūsų įmonei gali sukurti gerokai didesnę pridėtinę vertę. Todėl investuodami į patyrusius darbuotojus, jūs kartu investuojate ir į savo sėkmingą verslo ateitį.
7. Įsigykite tinkamą draudimą
Liūdna, tačiau tai yra tiesa – didžioji dauguma startuolių žlunga. Todėl labai svarbu pradedant savo nuosavą verslą kartu pasirūpinti ir tinkamu draudimu. Net jei jūs labai tikite savo sugalvota idėja ir žinote, kad ji pasiteisins, turite būti atsargūs ir elgtis atsakingai.
Šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug skirtingų draudimo rūšių ir draudimo planų, kuriuos galima pritaikyti atsižvelgiant į savo individualią situaciją. Todėl jei jūs iki šiol manėte, kad draustis yra tik pinigų išmetimas į balą, vystydami savo verslą tokį požiūrį turėtumėte kaip įmanoma greičiau pakeisti. Jei apsidrausite, miegosite kur kas ramiau.
8. Diversifikuokite savo investicijas
Akivaizdu, kad net ir neturėdami pakankamos patirties versle jūs jau daugybę kartų buvote girdėję apie investicijų diversifikavimo svarbą. Tačiau, deja, bet tik nedidelė dalis pradedančiųjų verslo savininkų į šį svarbų patarimą būna linkę įsiklausyti.
Labai dažnai pradedantieji verslininkai susitelkia tik į savo naująjį verslą ir visas savo turimas lėšas skiria investavimui į naujos įmonės plėtrą. Nors iš pirmo žvilgsnio toks didelis susitelkimas gali atrodyti prasmingas, vis dėlto toks sprendimas pasižymi ir didesne rizika, jei vis dėlto verslui nepavyktų.
Šioje vietoje verta paminėta ir atsakingą skolinimasi. Dažnai paimtos paskolos gali pridaryti nemažai rūpesčių, ypač tokiu neramiu laikotarpiu kaip dabar (pasaulinės COVID – 19 pandemijos akivaizdoje), todėl kreditus reikėtų imti labai atsakingai.
Todėl jei norite apsisaugoti nuo didžiulių finansinių sunkumų, turėtumėte lygiagrečiai pagalvoti ir apie papildomas investavimo galimybes, kurios sumažintų egzistuojančią riziką ir leistų jaustis saugiau. Be to, akivaizdu, kad tai padidintų ir jūsų generuojamas pajamas.
9. Prognozuokite ir planuokite
Smulkaus verslo savininkai visuomet turi sekti savo įmonės patiriamas išlaidas ir fiksuoti pinigų srautus. Tai reiškia, kad kartu būtina suformuoti ir biudžetą, žinant, kur nukeliauja kiekvienas euras.
Kiekvienas verslo savininkas taip pat turi suprasti, kokie sprendimai gali padėti pasiekti norimus rezultatus ir kurie iš jų iš tikrųjų galėtų būti realistiški. Tai reiškia, kad reikia išmokti tinkamai prognozuoti ir numatyti, kas gali nutikti. Ir nors akivaizdu, kad nei vienas verslo savininkas neturi jokios galimybės visu šimtu procentų žinoti, kas įvyks ateityje, vis dėlto galima padidinti prognozių sėkmės tikimybę surenkant pakankamai duomenų ir tikslios informacijos. Todėl vystant savo verslą būtina elgtis kompleksiškai, nes visa tai gali padėti ne tik padidinti gaunamą pelną, tačiau taip pat sumažinti klaidų tikimybę.
10. Pasirinkite tinkamą juridinį asmenį
Dar vienas svarbus veiksnys kiekvieno naujo verslo atveju yra tinkamo juridinio asmens pasirinkimas. Kaip žinia, komercinę veiklą galima vykdyti turint individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą, tačiau jei turimi didesni planai ir planuojama samdyti darbuotojų, tokiu atveju reikėtų galvoti apie juridinio asmens steigimą.
Tokiais atvejais galima pasirinkti Individualią įmonę, Uždarąją akcinę bendrovę, Viešąją įstaigą, Mažąją bendriją ar kt. Nors pasirinkimų yra labai daug, vis dėlto svarbu, kad jūs tinkamai įvertintumėte savo numatytus tikslus ir žinotumėte, kokia juridinio asmens forma jums galėtų pasitarnauti geriausiais. Dažniausiai šiandien verslo savininkai yra linkę pasirinkti UAB. Tokiu atveju jie pasirenka ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį ir nenusisekus verslui jie nerizikuoja savo asmeniniu turtu.
Žinoma, galvodami apie juridinio asmens pasirinkimą, jūs taip pat turite pagalvoti ir apie mokestinę naštą bei galimybes kreiptis dėl paskolos. Ką jau kalbėti apie investicijų paieškas. Tai reiškia, kad prieš pasirinkdami juridinį asmenį, turite pasitarti su šios srities specialistais, kurie jums galėtų patarti, kokio juridinio asmens pasirinkimo atveju jūs galėtumėte laimėti daugiausiai.
Pabaigai
Naujo verslo kūrimas nėra lengvas procesas. Tai reikalauja labai didelės patirties, atsakingo požiūrio į kreditus, didžiulio ryžto, daugybės laiko ir mokėjimo į sudėtingas situacijas pažvelgti ramiai bei kūrybiškai. Pagrindinis tikslas atidarius naujos įmonės duris yra sugebėti savo verslą paversti ir išsaugoti pelningu. Investicinės grąžos negalima pamatyti akimirksniu vos tik pradedamas naujas verslas. Tam reikia laiko ir kantrybės. Tam taip pat reikia daugybės darbo, todėl jei jūs norite savo verslo sėkmės, turite apsišarvoti kantrybe ir teisingu požiūriu. Sunkumų bus labai daug, tačiau jei ieškosite originalių sprendimų, atsižvelgsite į kitų verslo savininkų padarytas klaidas ir orientuositės į didesnį pelną, anksčiau ar vėliau turėtumėte sulaukti