10 būdų, kaip gauti pinigų savo verslui

Verslo finansavimas yra pakankamai sudėtingas ir tuo pačiu kertinis komercinės veiklos vykdymo elementas. Nors kartais tai gali įvykti labai greitai ir sklandžiai, vis dėlto dažniausiai verslo savininkams tenka susidurti su didžiuliais iššūkiais, kurie reikalauja daugybės laiko, jėgų ir pastangų. Todėl jei jūs pradėjote vystyti savo nuosavą verslą ir jums trūksta kapitalo, www.inc.com pateikia jums 10 būdų, kaip šiandien galima gauti pinigų savo verslui.

1. Faktoringo galimybė

Faktoringas yra vienas iš finansavimo metodų, kurį gali pasitelkti įmonės. Jei apie faktoringo galimybę dar nebuvote girdėję, šias finansine paslaugas galite vertinti kaip išankstinio apmokėjimo gavimą už tam tikro dydžio palūkanas.

Smulkiam ir naujam verslui yra ypatingai svarbu turėti pakankamai apyvartinių lėšų. Be jų išgyventi ir veiksmingai judėti pirmyn gali būti pernelyg sudėtinga. Tuo tarpu kai kuriose įmonėse klientai už prekes ar paslaugas apmoka ne iš anksto, o praėjus tik kuriam laikui, pvz., po mėnesio. Tai sukuria labai nepalankias sąlygas verslo vystymuisi, todėl tokiose situacijose faktoringo paslaugos gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Kuomet verslas pasinaudoja faktoringo paslaugomis, sąskaitos yra apmokamos faktoringo paslaugų bendrovės už sutarto dydžio palūkanas. Tai reiškia, kad apmokėjimą verslas gauna iš karto vos tik klientui išrašo sąskaitą, tačiau toks apmokėjimas atkeliauja ne iš paties kliento, o iš faktoringo paslaugų teikėjų. Tuomet, kai klientas sąskaitą apmoka, įmonė gali grąžinti lėšas faktoringo bendrovei kartu su nustatytomis palūkanomis. Tai verslui suteikia galimybę turėti pakankamai apyvartinių lėšų, kurios užtikrina sklandesnį verslo vystymą.

2. Banko paskola verslui

Tai yra tradicinis sprendimas, tačiau lygiai taip pat jis yra ir vienas iš labiausiai komplikuotų, kadangi nei vienas komercinis bankas paskolų verslui niekuomet nedalina į kairę ir į dešinę. Kiekvienas paskolos verslui prašymas yra labai nuodugniai ir atidžiai įvertinamas, todėl žvelgiant statistiškai, pakankamai nedidelė dalis įmonių sulaukia teigiamo kreditorių atsakymo ir gauna norimo dydžio verslo paskolą. Tačiau vėlgi, tai yra viena iš verslo finansavimo galimybių, kurią būtina įtraukti į šį sąrašą.

3. Naudokite kredito korteles

Kredito kortelės neabejotinai yra vienas iš pačių rizikingiausių savo verslo finansavimo sprendimų, kadangi jei jūs savo asmenines kredito korteles pasitelksite įmonės finansavimui ir laiku nepadengsite išeikvotos kredito kortelės sumos, jums bus taikomos labai didelės palūkanos.

Žinoma, tai gali būti gerokai lengvesnė finansavimo priemonė nei kreipimasis į kreditorius dėl vartojamosios ar verslo paskolos. Todėl pastebima, kad nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų yra linkę savo verslo finansavimui pasitelkti ir asmenines kredito korteles.

4. Panaudokite savo pensijai skirtus pinigus

Jei savo pensijai ilgą laiką kaupėte privačiuose pensijų fonduose, jūs galite išsiimti dalį sukauptų lėšų. Žinoma, tokiu atveju dalis pinigų bus prarasta, todėl apie visas sąlygas ir bendrąją tvarką jūs turėtumėte išsiaiškinti iš anksto, dar prieš priimdami tokį sprendimą.

Kaip bebūtų, šis sprendimas yra pakankamai rizikingas, kadangi tuo atveju, jei jūsų verslas, kuriuo jūs šią akimirką labai tikite, nepasiseks, jūs būsite praradę reikšmingą dalį pinigų, kurie priešingu atveju būtų buvę skirti jūsų pensiniam amžiui. Tačiau vėlgi, jei tai yra vienintelė jums prieinama išeitis, turbūt norėsite ja pasinaudoti, nė nenorėdami pagalvoti apie tai, kad jūsų naujasis verslas gali nepasisekti.

5. Sutelktinis finansavimas

Sutelktinis finansavimas egzistuoja jau daugybę metų. Internete veikia begalė skirtingų sutelktinio finansavimo platformų, kuriomis gali pasinaudoti tiek privatūs fiziniai asmenys, tiek ir verslas.

Žinoma, norint, kad į jūsų projektą būtų investuojama sutelktinio finansavimo platformų pagalba, jūs turite turėti numatę labai aiškų planą ir žinoti, kaip panaudosite gautas lėšas. Tokiose platformose reikia pateikti projekto aprašymą ir tinkamai pristatyti savo produktą. Taip pat reikia nustatyti konkrečią pinigų sumą, kurią jūs planuojate surinkti per atitinkamą laikotarpį.

Tuomet, kai prasideda kampanijos įgyvendinamas, žmonės, kurie yra užsiregistravę tokiose platformose, skiria lėšas projektui (jei juo tiki ir jei jis juos sudomina), kol galiausiai surenkama norima suma. Suprantama, kad surinkti norimą pinigų sumą pasiseka tikrai ne kiekvienam pradedančiajam verslui. Tačiau pabandyti visuomet yra verta. Kai kurie puikiai visame pasaulyje žinomi prekės ženklai finansavimą savo projektams gavo būtent sutelktinio finansavimo būdu.

Tačiau vėlgi, norint pasinaudoti tokia galimybe, investuotojams (t.y. žmonėms, kurie prisideda prie jūsų verslo sėkmės) sutelktinio finansavimo platformose reikėtų kažką pažadėti. Tai paskatina žmones rimčiau žvelgti į projektą ir suprasti, kad jie taip pat gali gauti tam tikros apčiuopiamos naudos.

6. Tarpusavio skolinimo platformos

Finansinių paslaugų rinkoje šiandien veikia ne viena tarpusavio skolinimo platforma, kurioje paskolas suteikia privatūs fiziniai asmenys. Tai reiškia, kad jei jūs savo verslo finansavimui paskolą norite gauti tarpusavio skolinimo platformoje, tokią paskolą jums suteiks ne oficialūs kreditoriai, o kiti fiziniai asmenys.

Visas šis procesas taip pat yra vykdomas sutelktiniu būdu. Tokiu atveju daugybė skirtingų žmonių, kurie tarpusavio skolinimo platformose yra užsiregistravę kaip investuotojai, investuoja (arba kitaip tariant – skolina) pasirinktą pinigų sumą, kol galiausiai yra surenkama visa prašoma paskolos suma. Kai kuriose tarpusavio skolinimo platformose paskolas verslui galima gauti pakankamai palankiomis palūkanomis, todėl tai gali būti jūsų dėmesio verstu pasirinkimu.

7. Investuotojų pritraukimas

Tai yra vienas iš populiariausių finansavimo sprendimų – ypač, kai yra kalbama apie startuolius. Žinoma, tokio pasirinkimo atveju reikia susitaikyti, kad vos tik bus surastas investuotojas, kuris finansuos tolimesnę verslo plėtrą, dalis verslo atiteks investuotojui ir jis turės teisę priimti atitinkamus su įmonės plėtra ir jos vystymu susijusius sprendimus.

FinansavimasDabartinis verslas turi galimybę kreiptis į verslo angelus, rizikos kapitalo fondus ir kitus privačius investuotojus, kurie ieško naujų ir novatoriškų produktų, galinčių per pakankamai trumpą laiką atnešti labai didelę investicinę grąžą. Taigi, reikia atminti, kad tokie investuotojai dažniausiai yra susitelkę būtent į tuos produktus, kurie yra paremti novatoriškais sprendimais ir pasižymi labai greitu atsiperkamumu. Jei naujam verslui išvystyti ir tapti žinomu reikia metų ar ilgesnio laikotarpio, labai dažnai investuotojų atsakymas būna neigiamas. Tai reiškia, kad į investuotojus geriausia kreiptis tik tokiu atveju, jei produktas yra visiškai išskirtinis, sprendžiantis vartotojams labai aktualią problemą ir galintis akimirksniu tapti labai populiariu.

Taip pat prieš kreipiantis į pasirinktus investuotojus būtina labai gerai pasiruošti ir būti tikriems, kad galėsite atsakyti į absoliučiai visus investuotojų jums pateiktus klausimus. Jūs turite pasitikėti tiek savo jėgomis, tiek ir savo sugalvotu produktu ar paslauga. Tikslus verslo planas, aiškūs užsibrėžti tikslai, labai profesionali komanda ir pasitikėjimas savimi gali padėti jums pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, t.y. gauti norimo dydžio finansavimą.

8. Pasinaudokite valstybės parama verslui

Tai yra viena iš galimybių, tačiau akivaizdu, kad valstybės parama verslui gali pasinaudoti ne kiekviena įmonė. Yra labai griežtos sąlygos ir aukšti reikalavimai, kuriuos turi atitikti verslas, kuris nori gauti atitinkamo dydžio valstybės paramą. Žinoma, kiekviena valstybės lėšomis įgyvendinama programa, kurios pagalba yra remiamas privatus verslas, yra labai skirtinga, todėl šiuolaikinėje rinkoje galima surasti skirtingoms sritims ir skirtingo dydžio verslams pritaikytas paramos programas.

Nemaža dalis tokių programų yra skirtos visiškai naujam verslui. Tokiais atvejais dažnai įmonės savininkas yra įsipareigojęs sukurti nustatytą darbo vietų skaičių ir jį išlaikyti kelerius metus. Be abejo, tai tik vienas iš daugybės pavyzdžių, kurį būtų galima pateikti.

Prieš nusprendžiant, kokia valstybės parama verslui jums būtų verta pasinaudoti, jūs turėtumėte išsiaiškinti tikslias sąlygas, kad galėtumėte suprasti, ar jūsų verslas iš tikrųjų gali pretenduoti į tokią paramą. Tai galite bandyti išsiaiškinti patys arba kreiptis į šioje srityje veikiančias bendroves, kurios padeda sutvarkyti visus dokumentus, susisiekti su atitinkamomis valstybinėmis institucijomis ir atlikti kitus darbus, kurie priešingu atveju iš jūsų galėtų pareikalauti pakankamai didelių laiko sąnaudų.

9. Surinkite kapitalą iš savo šeimos ar draugų

Labai dažnai naujo verslo savininkai dėl pradinio kapitalo suformavimo būna linkę kreiptis į savo šeimos narius ar draugus. Tačiau nors tai yra populiarus sprendimas, vis dėlto tai taip pat yra ir vienas iš rizikingiausių sprendimų, kadangi tuomet yra rizikuojama savo santykiais su jums artimais ir brangiais žmonėmis.

Kita vertus, jei tai yra vienintelė jums prieinama išeitis, natūralu, kad norėsite pasirinkti būtent ją. Tačiau tokio sprendimo atveju jūs neturėtumėte kartoti labai dažnos klaidos. Ar numanote, kokia tai klaida? Labai dažnai pradedantieji verslo savininkai į savo šeimos narius dėl finansavimo kreipiasi nė neturėdami jokios bent jau abstraktaus verslo plano. Ir tai yra labai didelė problema. Todėl jei jūs norite išvengti didesnės rizikos, pirmiausia turite suformuoti verslo planą ir prieš savo akis turėti labai tikslius skaičiavimus. Tai tiek jums, tiek ir jūsų artimiesiems, į kuriuos jūs nuspręsite kreiptis, padės lengviau suprasti, kaip pinigai bus paskirstyti ir ko galiausiai bus galima tikėtis sulaukti.

Tuo tarpu be verslo plano kreiptis į savo draugus ar šeimos narius būtų pernelyg neišmintingas sprendimas, kuris, tikėtina, būtų nulemtas nesėkmei. Niekas nenori sulaukti nemalonių siurprizų ir tikrai niekas niekuomet nenori prarasti savo sunkiai uždirbtų pinigų. Net jei jūsų artimieji įprastai jumis labai pasitiki ir jūs puikiai su jais sutariate, neturėtumėte tuo pasinaudoti – galutinis sprendimas turėtų būti pagrįstas konkrečiais skaičiais ir labai aiškiu verslo planu. Taip pat jūs iš anksto turėtumėte nuspręsti, kaip bus vertinamas jums suteiktas finansavimas. Tai bus paskola? O gal jūs žadate suteikti dalį įmonės akcijų? Visa tai taipogi gali turėti įtakos jūsų artimųjų priimamam sprendimui.

10. Mikropaskolos arba greitieji kreditai

Komerciniai bankai įprastai mikropaskolų nesuteikia. Šią paskolų rūšį būtų galima priskirti greitiesiems kreditams. Trumpiau tariant, tai yra nedidelės vertės paskolos, kurios suteikiamos trumpam laikotarpiui ir pasižymi aukštesne palūkanų norma nei vartojamosios arba ilgalaikės paskolos.

Greitųjų kreditų teikėjų šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje yra daugybė, todėl kai kurie pradedantieji verslo savininkai būna linkę kreiptis į greitųjų kreditų bendroves, prašydami jiems suteikti nedidelės vertės asmeninę paskolą, kurią jie galiausiai panaudoja savo verslo finansavimui.

Suprantama, kad tai nėra vienas iš tų sprendimų, kuris būtų labai išmintingas ir finansiškai teisingas. Greitieji kreditai yra labai brangūs, todėl jais bandyti finansuoti savo verslą yra rizikinga. Tačiau jei tai vienintelė galimybė, tikėtina, kad ja norėsite pasinaudoti.