Kreditas būstui

Kreditas būstui gali būti suteikiamas tiek pavieniams asmenims, tiek bendraskoliams, tiek šeimoms ar kitiems asmenims. Viskas ko reikia – užpildyti kredito paraišką taip, kaip to reikalaujama.

Kreditai nekilnojamo turto įsigijimui gali būti išduodami neilgesniam nei 40 metų terminui. Apie kitus niuansus skaitykite žemiau.

Lietuvoje kreditas būstui gali būti gaunamas ir su valstybė parama

kreditas bustuiYra priimti teisės aktai, kurie numato, jog šeimoms gali prašyti paramos perkant nekilnojamą turtą. Tai liečia tas šeimas, kurios siekia gauti paskolą būsto įsigijimui ar jo  statybai. Aišku, tai nereiškia, kad būtent valstybė finansuos jūsų nekilnojamo turto įsigijimą visu 100 procentu.

Gauti paramą dėl būsto įsigijimo gali jaunos šeimos, kurios yra tam tikro amžiaus. Taip pat parama neišduodama, jeigu nekilnojamas turtas perkamas tam tikruose regionuose. Dėl visos tvarkos reikėtų kreiptis į pačius bankus – jie pateikia nemažai informacijos apie paramos gavimą.

Kalbant apie greitos paskolos gavimą be jokios paramos, labai svarbu žinoti, kad ne visur jos teikiamos pigiai. Bankai ir unijos ko gero yra pagrindinės vietos, kur skolintis nekilnojamo turto įsigijimui galima pigiausiai. Aišku, ten taikomi tam tikri reikalavimai.

Kreditas būstui įsigyti gali būti imamas tiek pavienių asmenų, tiek ir su bendraskoliais. Bendraskoliais gali būti asmenys, su kuriais ketinate tuo turtu dalintis. Tai gali būti ir jūsų antroji pusės ar sutuoktinis. Kaip bebūtų, jeigu paskolą su užstatu ima ne vienas asmuo, tuomet kreditingumas vertinamas abiejų.

Kai kreditas būstui imamas kartu su antrąją puse, atsižvelgiama į visus niuansus. Pavyzdžiui, jeigu esate šeima, tuomet pajamos vertinamos abiejų pusių. Taip pat turimas nepilnamečių vaikų skaičius gali daryti įtaką vertinant kreditingumą.

Natūralu, kad kredito teikėjai palankiau vertina tas poras, kurie vaikų neturi. Juk vaikas reiškia papildomas išlaidas. Tad, viską reikėtų gerai pasverti.

Šiuo metu kreditus būsto įsigijimui išduoda komerciniai bankai, kredito unijos, bei kitos kredito įstaigos. Bet, turėkite galvoje, kad tokių paskolų išdavimui yra nustatomi tam tikri reikalavimai. Vienas jų jau minėtas – maksimali paskolos be užstato trukmė negali būti ilgesnė nei 40 metų.