Paskolos

Paskolos reikia čia ir dabar? Nežinote ką į ką kreiptis ir kokios šiuo metu siūlomos skolinimosi sąlygos? Dabar skolintis tikrai apsimoka, nes klientams suteikiama galimybė gauti itin stambias sumas nemokant milžiniškų palūkanų.

Galvojantiems kur imti paskolą, nereikėtų skubėti keliauti į banką ar kredito uniją, nes kredito bendrovės bei sutelktinio finansavimo platformos dabar gali pasiūlyti dar patogesnį skolinimosi būdą. Jums tik reikia internetu patiekti kredito paraišką ir laukti. Po kreditoriaus sprendimo gausite paskolą ypač greitai. Aišku, viskas priklausys nuo kreditoriaus atsakymo – jeigu jis neigiamas, tuomet teks ieškoti kitos paskolų bendrovės.

paskolosNorintiems greitos paskolos geriausiomis sąlygomis, būtina suprasti, kad kreditoriai nori pinigus skolinti tokiems asmenims, kurių pajamų yra ganėtinai didelė ir kurie yra labai atsakingai vykdantys visus įsipareigojimus. Tai reiškia, kad norintiems paskolos pirmiausia teks parodyti kiek pajamų per mėnesį gaunama. Taipogi teks parodyti kiek pajamų išleidžiama ne tik buities reikmėms, bet ir kitų įsipareigojimų dengimui. Matote, dauguma paskolų bendrovių šiuo metu siūlo geras skolinimosi sąlygas tiems, kurių finansinė reputacija yra puiki. Tad, jeigu jūs kas mėnesį gaunate labai dideles pajamas, o taip pat prieš tai niekur nesiskolinote ir neturite jokių mėnesio įmokų, tuomet didelė tikimybė, kad kredito įstaiga jums pasiūlys ypač mažas palūkanas ar net labai didelę paskolos sumą.

Internetu paskolos verslui teikiamos jau gana senai, tačiau per tą laiką iki dabar yra daug kas pasikeitę. Trumpai tariant, dabar yra netgi įstatymų reguliavimas, kuris numato kas turi teisę gauti paskolas, o kas ne. Dažniausiai paskolų negauna bedarbiai armenys, kurie yra registruoti teritoriniame darbo biržos skyriuje. Dabar kreditoriai gali laisvai sužinoti ar asmuo yra bedarbis ar ne, nes tam naudojamos specialios informacinėse sistemose. Jūsų duomenys tiesiog bus patikrinimai per tas sistemas ir bus bandoma sužinoti ar nesate nemokūs.

Visos paskolos, kurios skirtos vartojimui, suteikiamos tokiomis palūkanomis, kurios neperžengia įstatymų reikalavimų. Tai reiškia, kad dabar skolintis galite ne didesnėmis nei 75 procentų metinėmis palūkanomis. Aišku, reta bendrovė nustato tokias aukštas palūkanas – yra daug įmonių, kurios skolina žymiai pigiau.

Paskolos sutartis

paskolos sutartisPaskolos sutartis – dokumentas, kurį privalo skaityti kiekvienas asmuo, norintis gauti paskolą geriausiomis sąlygomis. Paskolos sutartyje apibrėžiama viskas – tiek palūkanos, tiek paskolos suma, tiek skolos vėlavimo atveju taikomi mokesčiai bei delspinigiai. Jeigu ketinate imti kreditą, tuomet būtinai didžiulį dėmesį skirkite paskolos sutarties sąlygų analizei. Tai padės išvengti galimų nesusipratimų su kreditoriumi. Galvojantiems skolintis internetu, taipogi naudinga būtų ieškoti tokios bendrovės, kuris siūlo ilgesnį skolos grąžinimo laikotarpį. Paskolos sutartyje yra patiekiamas įmokų mokėjimo grafikas, o prie jo nurodomos ir mokamos palūkanos. Kuo įmokų mokėjimo grafikas ilgesnis, tuo labiau tikėtina, kad palūkanos bus mažesnės.

Kiekvienos paskolos su užstatu sutartyje turi būti nurodyti visi abiejų šalių duomenys. Ten turi būti tiksliai nurodomi jūsų asmeniniai duomenys bei kreditoriaus rekvizitai. Jeigu skolinatės internetu, tuomet prieš patartina paskaityti vartojimo kredito įstatymą, nes jame nurodyti visi reikalavimai, kuriuos būtina atitikti sudarant paskolos sutartį. Jeigu kredito sutartyje nėra reikalingų duomenų, kurie yra privalomi, tuomet tokia sutartis gali būti laikoma negaliojančia. Kredito bendrovės privalo užtikrinti, kad su klientu sudaroma sutartis nepažeis įstatymų. Už įstatymų pažeidimus gresia baudos, bet aišku – jos skiriamos ne klientams, o būtent kreditoriams.

Taipogi verta žinoti, kad paskolų bendrovės neturi jokios teisės vietoje įmokų prašyti vekselių. Trumpai tariant, įmokų mokėjimas vekseliais yra draudžiamas. Jūs turite mokėti įmokas įprastai, o jeigu jums siūloma tokia sutartis, kurioje nurodoma, jog įmokos mokamos tokiais vertybiniais popieriais, vadinasi kreditorius elgiasi ne pagal įstatymą. Žinoma, neriekia painioti skolų išieškojimo su įmokų mokėjimu. Jeigu jūs skolos negrąžinate laiku, tuomet kreditorius turės teisę reikalauti, kad jūs išrašytumėte vekselį. Tai dažniausiai būna skolų išieškojimo metu.

Būtina pabrėžti, kad visos skolos turi būti laiku grąžinamos, nes vartojimo kredito įstatyme numatoma, kad už kiekvieną pavėluotą dieną, gali būti taikomi delspinigiai. Delspinigių dydis irgi nurodomas sudardant paskolos sutartį. Kaip bebūtų, verta žinoti ir tai, kad vartojimo kredito sutartis nuo būsto paskolos sutarties gali kardinaliai skirtis, todėl labai svarbu, jog viską skaitytumėte itin kruopščiai ir nepraleistumėte net menkiausių detalių.

Paskolos būstui

paskolos būstuiPaskolos būstui Lietuvoje gyvenantiems ir dirbantiems asmenims išduodamos labai palankiomis sąlygomis, o mokamos palūkanos yra labai mažos. Svarstantiems apie galimybę įsigyti nuosavą nekilnojamą turtą, patartina pasidomėti kaip veikia būsto paskolų išdavimo procedūros. Jos yra panašios, tačiau skirtingi kreditoriai gali taikyti papildomus reikalavimus. Šiuo metu yra numatyta, kad būsto paskolos grąžinimo terminas negali būti ilgesnis nei 30 metų. Taipogi yra taikomi reikalavimai dėl pradinio įnašo. Jeigu ruošiatės įsigyti nekilnojamą turtą pasiimdami būsto paskolą, tuomet plačiau pasidomėkite kaip viskas vyksta. Tuo labiau, kad per paskutinius metus įvyko nemažai pakeitimų, susijusių su atsakingu skolinimu.

Būsto paskolos Lietuvoje yra išduodamos komerciniuose bankuose bei kredito unijose, tačiau svarbu akcentuoti, kad yra bendrovių, siūlančių išperkamosios nuomos galimybę. Jeigu ketinate pirkti būstą tokiu būdu, tuomet iš pradžių reikėtų pasidomėti ir pačiu pardavėju. Kai kurios bendrovės turi labai daug prastų atsiliepimų, kai kurie žmonės lieka pagauti, todėl galvojantiems pirkti nekilnojamą turtą išperkamosios nuomos būdu, pirmiausia reikia ieškoti atsiliepimų. Jeigu matote, kad bendrovė yra nepatikima ir turite ne vieną nusiskendimą dėl apgavysčių, tuomet tikrai nereikėtų rizikuoti. Norintiems būti saugiais, patartina kreiptis į bankus arba kredito unijas ir nekilnojamą turtą pirkti tradicinėmis paskolomis. Paskolos būstui dabar išduodamos geromis sąlygomis tiems, kurie gauna reguliarias pajamas bei neturi daug įsipareigojimų.

Kalbant apie atsakingą skolinimą būsto paskolų tiekimo metu, kreditoriai turi laikyti tvarkos ir taisyklių. Jos numato, kad nei viena klientui negalima išduoti paskolos būstui, prieš tai nepatikrinus ar tas asmuo gauna pajamas. Tai vadinama kreditingumo įvertinimu. Jo metu apžvelgiami visi klientų nurodyti duomenys apie jį patį bei jo gaunamas pajams ir turimus įsipareigojimus. Jeigu jūs gaunate nemažas pajams kiekvieną mėnesį, tačiau nemažai jų skiriate jau turimų įsipareigojimų padengimui, tai nenustebkite jeigu bankas ar unija nenorės jums išduoti paskolos būstui įsigyti. Taip apsidraudžiama nuo galimų nemokumo problemų. Paprastai klabant, jeigu norite gauti būsto paskolą, tai tiesiog turite įrodyti, kad sugebėsite ją laiku grąžinti ir tiek.