Kreditingumas – rodiklis parodantis JŪSŲ finansines galimybes

Kreditingumas yra rodiklis, kuris parodo kokios yra Jūsų galimybės gauti greitąjį kreditą, būsto paskolą ar tiesiog pirkti išsimokėtinai. Kuo jis įvertinamas geriau, tuo daugiau finansinių galimybių atsiveria.

Kreditingumas turi būti tikrinamas be išimčių

kreditingumasNe paslaptis, kad nemaža dalis žmonių kredito teikėją renkasi pagal tai, kaip jis greitai gali pervesti paskolos sumą. Kartais kredito teikėjas pasirenkamas ir atsižvelgus į jo nustatytas skolinimosi sąlygas bei procedūrų lengvumą. Kuo paprasčiau skolintis, tuo patraukliau atrodo kreditorius. Bet, nereikia pamiršti, kad palūkanos yra esminis faktorius renkantis paskolų teikėją.

Greitieji kreditai internetu jokiu būdu neturėtų būti pasirenkami trumpam laikui, jeigu ir taip aišku, kad pajamos niekaip nepadidės ateityje. Matote, jeigu pasirinksite tokią sumą, kuri jau prives prie skolinimosi ribos, tikėtina, kad greitos paskolos įmokos bus labai didelės. Pagalvokite kaip tokias įmokas reikės mokėti ateityje, tuo labiau – jeigu nutiktų bėda. Kreditingumas gali būti vertinamas įvairiapusiškai. Skolinantis didelę sumą trumpam laikui, jis gali būti vertinamas prastai. Skolinantis ilgesniam, jis gali būti vertinamas palankiau.

Šiuo metu kredito bendrovės pabrėžia, kad imant ilgalaikius greituosius kreditus, nustatomos šiek tiek mažesnės palūkanos. Kai kur jos nuo trumpalaikių paskolų palūkanų skiriasi kardinaliai.  Jos skiriasi ir dėl skolinimosi be užstato ir dėl skolinimosi su turto įkeitimu.

Pabrėžtina, kad nevalia susigundyti nemokamomis paskolomis, jeigu nesate tikri, kad skolą pavyks grąžinti laiku. Dažniausiai trumpalaikiai greitieji kreditai pasižymi tuo, kad skolą tenka grąžinti po mėnesio. Negrąžinus, ima kauptis delspinigiai arba klientas privalo mokėti pratęsimo mokestis. Tas mokestis gali būtų didžiulis ir netgi sudarantis daugiau nei pusę įmokos. Kreditingumas dėl to ir turi būti tikrinamas, kad būtų įvertintos jūsų galimybės.

Jeigu kredito įmokos atidėjimo mokestis yra didelis, tuomet faktas, kad skolintis reikia ilgesniam laikui, nes tuomet pati įmoka būtų mažesnė, o ir pratęsimo mokestis tikriausiai proporcingai mažesnis. Jeigu nutiko taip, kad pasiskolinote trumpam laikui ir negalit grąžinti skolos, tuomet pagalvokite ar greitieji kreditai refinansavimo tikslais nebūtų išeitis iš tokios situacijos. Imant paskolą su užstatu, jūsų kreditingumas gali būti vertinamas palankiau.

Greitieji kreditai skolų padengimui gali būti viena pagrindinių išeičių, nes dabar refinansavimo tikslais skolintis galima net keliems metams, o tokių palūkanų norma – ypač maža. Visada gerai įvertinkite tiek aplinkybes, tiek ir nustatytas skolinimosi sąlygas.